Мелітопольський музей відсвяткував віковий ювілей

23 вересня Мелітопольському міському краєзнавчому музею виповнилося 100 років.

Музейний дворик поринув у атмосферу балу, майданчик заполонили дівчата в пишних сукнях та хлопці в фраках. Біля воріт стояли живі скульптури, а при зустрічі жінкам дарували квіти, усі охочі фотографувалися та каталися на кареті.
Настрій тих часів також створювали власник маєтку — купець Черніков та його кузина Сюзанна Чернікова.

Урочиста частина була приурочена нагородженню почесних громадян та співробітників музею від міської влади. У подарунок музей отримав два великі екрани.

Нагадаємо, фактичною датою заснування Мелітопольського краєзнавчого музею можна вважати 1900 рік, коли земська управа за 750 рублів придбала колекцію з 180 опудал птахів місцевої фауни. А в 1910 р в Мелітопольському реальному училищі було відкрито ще один музей пам’яток краю. І можна було б починати історичний відлік, якби ці музеї не були відомчими, тобто призначалися виключно для обмеженого кола відвідувачів. А ось перший публічний музей під назвою «Мелітопольський крайовий» відкрився 1 травня 1921 року.

Під час окупації міста (1941-1943 рр.) Накопичені до революції і в перші десятиліття радянської влади артефакти, на жаль, не вдалося зберегти. Відновлювати колекції почали вже після 1945-го. До 1950 року в Мелітополі було два краєзнавчих музея: міський і обласний, які перебували в одному будинку по вул. Дзержинського (зараз — вул. Інтеркультурна ). А в 1967 році міський музей переїхав в будівлю по вулиці К. Маркса (нині — вул. М. Грушевського), де знаходиться до цих пір.

Дякуємо талантам міста за участь у заході:
Народний ансамбль спортивного бального танцю «Радуга»,
Ангеліна Меліхова,
Сергій Попов,
Максим Димніков,
Альона Авдієнко,
Танцювальний колектив «Дебют»,
Викладачі та вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості,
Лоліта Мощенко.