Нагороджено лауреатів Конкурсу літературно-художніх і краєзнавчих праць місцевих авторів — 2021

17 грудня 2021 року  у Центральній міській бібліотеці відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Конкурсу літературно-художніх і краєзнавчих праць місцевих авторів. Захід проводився в рамках першого Національного тижня читання.

Конкурс організовано управлінням культури та молоді Мелітопольської міської ради Запорізької області з метою підтримки творчості місцевих авторів та популяризації книги в житті громади. Нагадаємо, що такий Конкурс у нашому місті був започаткований у 2019 році.

10 конкурсантів, серед яких письменники й краєзнавці Мелітополя та Мелітопольського району як вже добре знані, так і автори-початківці надіслали свої рукописи у двох номінаціях «Художня література» та «Краєзнавча література».

Журі, до складу якого увійшли фахівці у галузях літературознавства, мовознавства, освіти, культури, краєзнавства, після ретельного вивчення кожного твору визначило переможців Конкурсу.

Лауреатами стали 3 автори. Свято урочисто відкрила начальник управління культури та молоді Мелітопольської міської ради Євгенія Подлипенко. Вона привітала переможців і вручила їм сертифікати. За умовами Конкурсу автори, які посіли 1, 2, та 3 місця отримують грошову нагороду, що використовується на видання книг-переможниць.

Третє місце в Конкурсі літературно-художніх і краєзнавчих праць місцевих авторів у номінації «Художня література» посіла вже добре відома і дорослим, і юним шанувальникам читання Світлана Непомняща, письменниця, поетеса, голова літературного об’єднання імені Павла Ловецького, за збірку поезій та прози «Бажаний світанок». Теми творів охоплюють широкий діапазон і висвітлюють сучасне життя країни, міста, окремої особистості.

На першому місці в номінації «Художня література» — Олег Гончаренко, відомий український поет, письменник, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, лауреат багатьох державних і міжнародних премій.

На Конкурс він представив збірку поезій «ОСІННІ ДЗВОНИ» / «AUTUMN BELLS». Вона є дещо незвичайною, адже вірші тут подано українською та англійською мовами.

За рішенням журі в номінації «Краєзнавча література» було визначено одного переможця.

Ним став мелітопольський письменник, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки журналістів України — Сергій Авдєєнко. Автор, який пише про мелітопольців і перш за все для мелітопольців. Він отримав нагороду за книжку «Війна та кіно Григорія Чухрая». Це видання  продовжило цикл оповідей про наших славетних земляків.

На урочистостях були присутні члени журі, яким довелося вирішувати дуже складну задачу вибору найкращих, найдостойніших творів конкурсантів. З вітальним словом від їхнього імені до учасників заходу звернулася голова журі, директор Централізованої бібліотечної системи, депутат Мелітопольської міської ради Інна Єфименко.

Подякою за створення документально-художньої повісті «Гори, гори, моя «Звёздочка»!», присвяченої 90-річчю від дня народження Ади Григорівни Бабенко — завідувачки дитсадка № 99 «Зірочка», чудового педагога, керівника, було нагороджено Геннадія Бабенка.

Церемонію нагородження переможців Конкурсу літературно-художніх і краєзнавчих праць місцевих авторів супроводжували музичні привітання від Валентини Савченко та Віри Сіциліциної (дитяча музична школа № 1).

Книги — переможниці конкурсу вже видано коштом місцевого бюджету і зовсім скоро вони потраплять до всіх міських бібліотек, закладів освіти, культури, на домашні полички й на багато років стануть добрими друзями любителів читання.

А на всіх мелітопольців очікують нові зустрічі з лауреатами Конкурсу літературно-художніх і краєзнавчих праць місцевих авторів — 2021 на презентаціях нових книжок.

Захід проводився з дотриманням протиепідемічних карантинних обмежень.