Міжнародний день ромської мови

5 листопада відзначається Міжнародний день ромської мови.
Шановна ромська громадо інтеркультурного Мелітополя! Вітаємо вас з цим днем.
Ромська мова (мова романі), якою розмовляють в різних куточках світу, зберігалася ромами протягом століть, з покоління в покоління – переважно в усній формі.
Рада Європи підтримує визнання ромської мови на європейському рівні, а також її просування в рамках системи освіти, використання в усній і письмовій формі. Донедавна ромська мова не існувала в письмовій формі й передавалася виключно усно, у неї не було загальноприйнятого стандарту письма, і як наслідок – обов’язкових норм. Ця ситуація відображає соціально-політичну ситуацію ромів: політично, економічно й культурно маргіналізовані, тавровані за етнічною ознакою, дискриміновані роми могли вижити лише в невеликих групах, що призвело до географічної та соціальної неоднорідності.
Пропонуємо до перегляду відео, надане Координаторкою Проєкту Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» Земфірою Кондур, в якому молоді роми та студенти розповідають всім нам про важливі факти ромської мови як невід’ємної складової ромської ідентичності. Мова – це історія та серце народу!