Індекс благополуччя молоді міста визначено

1 квітня на базі молодіжного центру «People.ua» відбулась презентація дослідження Індексу благополуччя молоді.

В 2020 році м. Мелітополь долучився разом з 8 іншими містами України (м. Дніпро, м. Маріуполь, м. Луцьк, м. Тернопіль, м. Херсон, м.Львів, м. Кременчук, м. Миколаїв) до проєкту «Індекс благополуччя молоді» (Муніципальний індекс благополуччя), який дає змогу оцінити стан благополуччя молоді території та використовувати отриманні дані для покращення показників, створивши умови для розвитку молодого населення.

Мелітополь найменше місто з усіх, які долучились до моніторингу та оцінки стану молоді міста та єдине місто в Запорізькій області.

Для дослідження було використано дані зібрані з структурних підрозділів Мелітопольської міської ради, правоохоронних органів, вищих навчальних закладів міста, закладів професійно-технічної освіти та соціологічні дослідження проведенні серед молоді міста.

Всього участь у дослідженні взяло 207 молодих громадян віком від 14 до 35 років. Методика розрахунку Індексу розроблена фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України та представництва UNFPA на основі світових методик побудови індексів розвитку благополуччя молоді (в країні це єдиний інструмент оцінки стану молоді).

Анкетування відбувалось за 7 тематичними блоками (49 первинних показників – запитань).

Анкетування молодь міста проходила онлайн з використанням «живої» кнопки, яка була розміщена на сайті виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та у соціальних мережах міста (посилання http://ibm.mlt.gov.ua). Опитування проходило 1 календарний місяць, молодь яка відповідала на всі запитання анкети отримувала промокоди зі знижками на відвідування магазинів, перукарських закладів.

Індекс розраховує автоматична система використовуючи отриманні дані (мінімальна похибка), оцінка Індексу варіюється на шкалі від 0 до 1, де 1 вважається найвищим показником.

На презентації були присутні представники молоді міста, заступник міського голови Михайло Семікін та представниця Фонду народонаселення ООН України Ольга Цупрікова.

За результатами дослідження Індекс благополуччя молоді м.Мелітополя  склав 0,69, це досить високий показник, з 9 міст це 4 показник за рівнем благополуччя.

Ефективність розвитку молоді в місті можливо оцінити лише маючи дані за два і більше роки (порівнювати 2020 р та 2021 р і тд) проте дані отримані за 2020 рік (у випадку Мелітополя базові) є початком аналізу та стимулом на покращення цих результатів. Відповідно до меморандуму з UNFPA Мелітополь буде проводити дослідження протягом 3 років (2020-2022рр).