Запрошуємо на фотовиставку «З нами наша історія»

3 січня 2019 р. в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відкрилась фотовиставка «З нами наша історія». Виставка присвячена 235-річчю утворення Таврійської  області і Мелітопольського  повіту.

На виставці експонуються 9 фотографій 1906-1916 рр. з музейних фондів: «Викладачі  та  учениці  школи  крою  та  шиття Калманович», «В память юношеского молоканского  собрания», «Мисливці в степах Мелітопольщини, р. Тащенак», «Учасники  російсько-японської  війни  1904-1905 рр.», «Страйковий комітет на фабриці Якова Покрасова», «Данько Галина Йосипівна — артистка самодіяльного театру», «Фото  весільне — Дубровська  Марфа  з  чоловіком»,  «Обшивання  нареченої» та «Катерина Классен і Катерина Гречіна».

Виставка працює в експозиційній залі «Наш край з XV ст.- 1914 рік», на другому поверсі Мелітопольського міського краєзнавчого музею і працюватиме до 3 квітня 2019 року.

Завітайте до музею і Ви побачите оригінальні фото, історія яких продовжується понад 100 років!

 

Історична довідка.

 2 лютого  1784 р.  за іменним указом «Правительствующему Сенату»   Російської  імператриці  Катерини  II  була  заснована Таврійська  область.  7 лютого 1784 р.  в 

« Журнале реляциям  князя Григорія Потёмкина  Ея Императорскому Величеству подаваемым – об административном устройстве» — було  відзначено 7 повітів, серед яких  був і Мелітопольський (займав степи Північної Таврії від Дніпра до річки Берди, 200000 кв. верств).  Для нього Потьомкін пропонував «…построить город, наименовав оный Мелитополь. Присутственные  места… учредятся со временем  сообразно числу и роду жителей». 8 лютого 1784 р. – указ Катерини ІІ «Именный, данный Екатеринославскому и Таврическому Генерал-Губернатору Князю Потемкину — Об устройстве Таврической Области». Мелітополь – «Медове місто, з грецького «меліта» — «мед» і «поліс» — «місто». Планувалось створити місто у пониззі р. Молочної. Проте місто Мелітополь не було створено, тому центр повіту в різні часи знаходився в Маріуполі, Токмаку та Оріхові. Перші населені пункти на місці Мелітополя (ногайський аул Кизіяр (Кізляр) і слобода (село) Новоолександрівка) виникли в 1785-1814 роках. 7 січня 1842 р. імператор Микола I підписав указ про новий устрій поліцейського управління північної частини  Таврійської губернії,  за якими Новоолександрівка була переведена у розряд міст і перейменована в Мелітополь, який став центром повіту.