1

Вишиванка — це історія і культура українського народу

В Україні традиційно третього четверга травня відзначається – День вишиванки. Вишиванка — це історія і культура українського народу.
Вишивка для українського народу невід’ємна частина культури та один з важливіших способів національного самовираження. Українська вишиванка з давніх-давен вважалася одним з найміцніших оберегів від злих думок, поглядів і нещасть, адже в кожному її візерунку втілювався унікальний код.
Орнаменти вишивки відрізнялися в залежності від регіону України, і при цьому не втрачали значення оберега, вони були унікальними і означали приналежність до певного краю.
В орнаменті вишивки Запорізького краю є характерним великі рослинні та геометричні орнаменти в червоно-чорній гаммі. Найпоширенішими рослинними елементами- калина, ружі та інші. Калина – це дерево усього українського роду. Його зображення найчастіше пов’язували з красою та процесом зародження Всесвіту. Ягідки калини мають значення крові невмирущого та непереможного народу. Здебільшого на вишиванках містились мотиви – квітів (маку та троянди). Мак здавна використовується в українських оберегах – він має чарівну силу і захищає від зла. Троянда – улюблена квітка українців, її дбайливо плекали під вікнами хати, адже квітка ця нагадує Сонце. Візерунки з трояндами означали безперервний сонячний рух з вічним оновленням.
Вишивка – це символ, який зберігає коріння, ідентичність і розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Цього року, головною прикрасою Мелітополя до дня вишиванки стала ротонда міста, яка вбрана у тематичні орнаменти вишиванки Запорізького краю. Зі святом!

1 комментарий

Обсуждение закрыто.