Відкриття  виставки  «Справжній патріот Мелітополя» в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї

15 січня 2019 року о 14.00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулося відкриття  виставки  «Справжній патріот Мелітополя», присвяченої Почесному громадянину міста Мелітополя Івану Миколайовичу Захарі,  ветерану Другої Світової війни, надзвичайній людині.

Народився Іван Миколайович 14 січня 1924 року в м. Мелітополь, у багатодітній грецькій сім’ї. Юнаком він був одним  з  активних гуртківців Палацу Піонерів, займався у хоровому і балетному гуртках. В 1941 році  закінчивши  9 класів ЗШ №12, Іван пішов  добровольцем на фронт та потрапив 38–й інженерно-саперний полк резерву головного командування, який  формувався у Мелітополі. Воєнний шлях Захарі пройшов через Україну, Кубань, Польшу, Німеччину. Двічі був поранений: під Смоленськом і на Кавказі. Після поранення у грудні 1942 року його направили в батальйон зв’язку11-го танкового корпусу. Всю війну старшина Захарі пройшов сапером.

Після демобілізації, в квітні 1948 р, Іван Захарі повернувся в рідний Мелітополь не один, а з дружиною Валентиною. Тут, в рідному місті, він пройшов шлях від простого робочого до директора заводу «Побутмаш». З 1975р. по 1984р. працював заступником  директора заводу МЗТГ, а потім  повернувся «Побутмаш». 

У 1994 р. Іван Миколайович залишив роботу, і  як людина активної життєвої позиції продовжував працювати у міській  раді ветеранів війни і труда.  З 2001 по 2012 рік Іван Миколайович Захарі керував міською радою ветеранів, був членом виконкому Мелітопольської міськради. У 2006 році  став Почесним громадянином міста Мелітополь. Бойові  і трудові заслуги Івана Захарі відмічені орденами Великої Вітчизняної війни першого і другого ступенів, орденом Червоної Зірки, орденом За мужність, орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю «За відвагу».

Помер Іван Миколайович Захарі 25 березня 2012 року, в 2013 році на домі, де він жив з сім’єю встановлено меморіальну дошку.

Виставка працюватиме до березня 2019 року.

Виставку відкрила науковий співробітник краєзнавчого музею Світлана Мирошниченко.