Відбулася презентація літературно-художнього видання Сергія Авдєєнка «Валерий Нестеров. В поисках истины»

24 грудня 2020 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась презентація нового літературно-художнього видання видатного земляка, невтомного популяризатора історичного та культурного надбання Мелітопольщини  письменника Сергія Івановича Авдєєнка «Валерий Нестеров. В поисках истины».

Це видання продовжує серію книг про образотворче мистецтво та художників, які народились, жили або працювали в Мелітополі і своєю творчістю прославляли наше славне місто: «Александр Тышлер и Мелитополь», «Александр Тышлер и Украина», «Александр Фесюк. Старик с душой юноши», «Иларий Чубич. Человек эпохи Возрождения», «Виктор Алешин. Триумф и трагедия», «Елена и Борис Жуковы. Жизнь – искусству», «Победа Виктора Толочко», «Евгений Вишневский. Несостоявшееся интервью», «Философия Виктора Григорова», «Михаил Колесник. Любовь к жизни». До цих імен долучається і Валерій Нестеров…

Картини Валерія Нестерова прикрашають приватні колекції в Польщі, Канаді, США, в інших  країнах. На жаль, на Батьківщині про його творчість відомо мало, як і про самого художника. Автор книги Сергій Авдєєнко розповів про історію виникнення ідеї написання наступного видання саме про Валерія Носова, роботу над пошуком інформації. Письменник наголосив, що він зробив спробу показати різноманітні грані життя цієї талановитої людини, а також окремим розділом включив спогади людей, які близько знали Валерія Нестерова. Зокрема, на презентації своїми теплими та душевними спогадами про близьку їм людину поділились художники Аливтин Анатолійович Альошин та Юрій Владленович Романов, викладачі Мелітопольської художньої школи Сергій Миколайович Міхно та Олександр Вікторович Засипкін, Вілен Миколайович Усіков, Любов Леонідівна Алєксєєва, укладач каталогу художників Мелітополя «Неторопливы краски на палитре» (2005), Алла Володимирівна Колесник, вдова Михайла Колесника, яка подарувала музею роботу Валерія Нестерова «Ранок».