В Мелітопольському музеї відкрилася виставка «Борис Туменко: все життя — театру…»

28 травня в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «БОРИС ТУМЕНКО: все життя — театру…», на яке завітали рідні, друзі, колеги, учні, щоб долучитись до вшанування пам’яті Головного режисера Мелітополя…
Борис Туменко — відомий український театральний режисер, актор і педагог, керівник театрів «Час», «Колесо» та «Гаудеамус». Метр режисури виховав не одне покоління акторів, які працюють по всьому світу
Практично всі театральні постановки в Мелітополі — від шкільних до професійних — були створені за участю Бориса Івановича, адже він щедро ділився своїми знаннями, надихав, дарував любов до театру. Борис Іванович мав нагороди і звання, але головне, був любимо не тільки сім’єю і близькими, а й тисячами городян.

8 травня 2018 року серце метра, який виховав не одне покоління акторів, зупинилося … 28 травня 2019 року Борису Івановичу виповнилося б 73 роки… Запрошуємо долучитись до вшанування пам’яті – з виставкою «БОРИС ТУМЕНКО: все життя — театру…» можна буде ознайомитись до 20 липня.

 

Біографічна довідка

Борис Іванович Туменко (28 травня 1946 Красноград, Харківська область — 8 травня 2018, Мелітополь, Запорізька область) — радянський і український театральний режисер, актор і педагог. Керівник театрів «Час», «Колесо» і «Гаудеамус» в місті Мелітополі.

У 1967 році закінчив Гадяцьке культурно-освітнє училище за спеціальністю «керівник самодіяльного театрального колективу», в 1971 — режисерське відділення Харківського державного інституту культури. З 1984 року керує народним театром «Час» в мелітопольському ДК ім. Т. Г. Шевченка.

У 2003 році театр «Час» став дипломантом Міжнародного фестивалю в місті Прилуки, показавши виставу за п’єсою Г. Горіна «Забути Герострата». Також в 2003 році театр став переможцем обласного огляду театрального мистецтва, а Борис Туменко був нагороджений грамотою та цінним подарунком.

Театр «Час», яким керував Борис Туменко, організував проведення в Мелітополі «Театральної весни» і «Театральної осені». Колектив щорічно представляє 2-3 прем’єри.

Борис Туменко був постійним методистом театрального жанру в шкільних драматичних гуртках. Крім того, захоплювався колекціонуванням свічників і свічок. 

 

Нагороди та звання

Триразовий лауреат Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості трудящих

Дипломант Міжнародного фестивалю (Прилуки, 2003)

Лауреат ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю 2004 року
Обласна премія «За Досягнення у розвитку культури Запорізького краю» (2005 рік)