В Мелітополі відбулась тематична година «Праведники народів світу» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

24 січня в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї пройшла тематична година  «Праведники народів світу».

27 січня — Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту, пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

Жертвами Голокосту стали близько 6 млн. євреїв, понад 1,5 млн. — загинули на території України. У цілому Україна втратила приблизно 70% довоєнного єврейського населення. Вбивства євреїв окупантами почалися в Україні 22 червня 1941 р. і тривали понад три роки. Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр, де було розстріляно понад 150 тис. осіб.

Біля міста Мелітополя був свій Бабин Яр – «Рів смерті» – між селами Костянтинівка і Вознесенка в 5 км від міста. 11 жовтня 1941 року в «Рові смерті» було розстріляно 2 тис. євреїв, в т.ч. 1220 жінок та дітей. Розстріли продовжувались весь період окупації.

В страшні часи Голокосту знаходилися люди, які рятували євреїв, ризикуючи своїм життям і життям своїх близьких. Цих людей називають Праведниками народів світу.

Праведник народів світу — це офіційне звання, що присуджується Меморіалом Яд Вашем від імені держави Ізраїль і єврейського народу, тим неєвреям, які ризикували своїм життям заради порятунку євреїв в період Голокосту.

За статистикою Яд Вашем на 1 січня 2018 в світі 26973 Праведника народів світу, Україна знаходиться на четвертому місці – 2619 Праведників народів світу, в Запорізькій області — 22.

Праведники народів світу є і в Мелітополі — це Віра Дмитрівна Земцева (1910-1993)та Алла Іванівна Єсипенко (1930 р.н.). В роки окупації Мелітополя нацистами, ризикуючи своїм життям, вони переховували в своєму будинку єврейську дівчинку – Жанну Ципарську.

 

В заході прийняли участь заступники директорів та організатори з виховної роботи шкіл міста, представники Запорізького благодійного фонду «Хесед Міхаєль» (хор «Шалом») та міської єврейської общини, Тарас Єсипенко – правнук Віри Земцевої, онук Алли Єсипенко.