В Мелітополі провели краєзнавчу годину «Запорізька область крізь роки»

 10 січня 2019 року музеї об 11.00  в Мелітопольському міському краєзначому пройшла краєзнавча година «Запорізька область крізь роки», присвячена 80-річчю утворення Запорізької області.  

Учасниками заходу стали  бібліотекарі шкіл міста Мелітополь та члени ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини», громадськість. Наукові співробітники краєзнавчого музею Тетяна Шевченко-Чепелєва та Олександр Чухраєнко підготували для гостей краєзнавчо-ювілейну композицію, в якій розповіли про минуле і сучасне нашого краю,  а потім презентували книжкову виставку «Запоріжжя, мій краю! На світі кращого не знаю!», на якій зібрані книги, статті періодичних видань, фотографії та фондові предмети, що характеризують досягнення нашої області в різні періоди її існування.

 

Історична довідка

Історія області як адміністративної одиниці уходить своїм корінням у кінець XVIII ст. У 1783 році згідно з Указом Катерини II землі Запорозького Війська козацького ввійшли до складу величезного Катеринославського намісництва, а південь області – до Таврійської області (губернії).

У 20-30-х рр. ХХ ст. відповідно до постанови президії ВУЦВК від 8 липня 1920 р. постала окрема Олександрівська губернія — прототип нашої Запорізької області. 23 березня 1921 р. її перейменували на Запорізьку, залишивши губернським центром Олександрівськ. Та окрема Запорізька губернія проіснувала недовго. Вже з 1 грудня 1922 р. її включили до складу Катеринославської губернії (Дніпропетровської обл. з 1932 р.).

І, нарешті, 10 січня 1939 р. з’являється «Указ Президиума Верховного Совета СССР Об образовании Сумской, Кировоградской и Запорожской областей в составе Украинской ССР». В 3-му пункті йшла мова про створення Запорізької області з центром у місті Запоріжжя.