У БІБЛІОТЕЦІ ВИХОВАНЦІ ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ СТВОРЮВАЛИ НЕЗВИЧАЙНІ МАЛЮНКИ

11 січня в бібліотеці В. Маяковського пройшло смачно, весело та пізнавально. А все тому, що відбувся черговий майстер-клас з нетрадиційного малювання, який вже став своєрідною візитівкою цієї бібліотеки.

Цього разу діти вчилися малювати на кефірі. Так, не на папері, а на кефірі, та ще й справжніми фарбами. А учнями незвичного уроку стали вихованці КУ «Мелітопольського обласного центру реабілітації дітей».

Така технологія нанесення фарби має назву — “ебру”, що в перекладі з перської означає “схожий на хмари”.   Все, що необхідно – ємність з водою (або кефіром), декілька крапель фарби та шпажка. А далі «допомагаємо» фарбам створювати картини. Ебру — це не тільки техніка малювання, а й різновид арт-терапії. Досі не встановлено, яка з давніх цивілізацій подарувала людству мистецтво ебру. Схожі орнаменти (створені на воді) знаходять в місцях археологічних розкопок часів Стародавнього Єгипту. Візерунки, що створюються за допомогою техніки ебру, неповторні — навіть сам майстер іноді не знає, що у нього вийде в результаті. Після цього візерунок можна перенести на папір, скло, тканину або кераміку.

Цей день для юних гостей бібліотеки був насичений. Діти робили 3-D ялинку, отримували солодкі подарунки та фотографувались з чудо-ялинкою. А ще вони мали можливість познайомитися з цікавими книгами про живопис, переглянути відео про походження олівців, фарб та  фломастерів.

Але найцікавішим виявилося малювання!