СВЯТО МАСЛЯНОЇ ЗАВІТАЛО ДО МІСЬКИХ БІБЛІОТЕК

Неможливо уявити собі завершення зими без масляного тижня зі смачними млинцями та розвагами. Традиційно впродовж Масляної на відвідувачів міських бібліотек чекають виставки та народознавчі заходи зі смаколиками.

У перший день Масляної бібліотека ім. М. Горького провела народознавчу цікавинку «Масниця – зустріч весни» з вихованцями ДНЗ № 38 «Попелюшка».

Але просто сидіти та слухати малеча не звикла, тому всім було запропоновано пограти в гру «Закінчи прислів’я» та пригадати весняні загадки.

А 27 лютого бібліотека ім. М. Горького запросила до себе дорослих шанувальників народних свят. Цього дня зібралось чимало мешканців міста на фольклорне свято «Масниця іде, весну веде», підготовлене фахівцями бібліотеки та відвідувачами територіального центру соціального обслуговування Мелітополя.

На заході ведучі розповіли присутнім історію виникнення Масниці та познайомили з прикметами, що її супроводжують. Вінок народних пісень та частівок про Масляну з ентузіазмом були зустрінуті присутніми.

Звичайно, без млинців та вареників не обійшлося! Майстрині принесли з собою частуванн

я і з задоволенням пригощали всіх охочих.

А дитяча бібліотека «Мальвіна» завітала до вихованців дитячих садочків № 41 «Барвінок», № 24 «Ластівка», ліцею-інтернату та інтернату «Гармонія» зі святковою програмою. Діти уважно слухали про народні традиції святкування Масляної в Україні, відомі приказки та прислів’я. Малеча із задоволенням пограла в логічну гру «Гарячий млинчик», весело гадала по дитячим книжкам, власноруч робила паперові композиції до Масляної. Разом з дорослими, проводжаючи зиму та зустрічаючи весну, діти палили солом’яне опудало. Завершилась зустріч смакуванням апетитних млинчиків.

Впродовж тижня на відвідувачів міських бібліотек чекають святкові виставки з літературою про головні традиції свята та з безліччю рецептів смачних масничних млинців.

Вивчаймо нашу історію та культуру! Святкуймо наші рідні веселі свята!