Програма заходів до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата Назва заходу

 

27 квітня — 10 травня Цикл передач “Мелітополь 1939-1945: шлях до Перемоги”

Спільний проект телеканалу ТВМ та Мелітопольського міського краєзнавчого музею, який описує життя нашого міста та його мешканців під час Другої світової війни. Дивись по буднях о 6:55, 18:25, 23:25, у вихідні — о 18:25.

1 — 9 травня Віртуальний Флешмоб #дякуюємозаперемогу

Давайте усі разом віддамо шану Героям, які ціною власного життя боронили та відстоювали нашу країну. Скажемо всі найтепліші слова вдячності нашим ветеранам-визволителям! Записуй відео-привітання, викладай  його з позначкою #дякуюємозаперемогу  у соціальних мережах!

1 — 9 травня Еко-акція «Ми пам’ятаємо»

Висади дерева, кущі або багаторічні квіти на власній присадибній ділянці,  підвіконнях та балконах,  прибудинковій території, дотримуючись карантинних обмежень. Розмісти фото висадженої рослини в соціальних мережах з позначкою #дякуюємозаперемогу

5 — 9 травня Алея Сітілайтів «26 переможців мелітопольців»

26 уроженців Мелітополя, які захищали нашу країну на фронтах Другої світової війни  

8 — 9 травня Покладання квітів до пам’ятних місць Мелітопольщини

Керівництво міста вшанує пам’ять загиблих учасників Другої світової війни покладанням квітів до меморіалів

9 травня Загальноміська хвилина пам’яті «Слава Переможцям»

О 10:00 вшануй пам‘ять тих, хто боронив та захищав Україну у всі часи.  Зупинись на мить, підійми очі до неба та згадай всіх героїв-визволителів!

9 травня Святковий онлайн концерт «Листи з 45-го»

Концерт заснований на документальній колекції фронтових листів мелітопольців, які під час війни не вагаючись стали на захист своєї Вітчизни. Ці листи були єдиною ниточкою, що зв’язувала їх з коханими та рідною домівкою. Пропахлі порохом і димом, вони наповнювали ніжністю солдатські серця, вселяли віру в Перемогу. Сподіваємось, що через 75 років вони знов знайдуть своїх адресатів. Дивись о 19:20 на телеканалі ТВМ.

ЗАХОДИ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ

1 — 10 травня Молодіжний інформаційний захід «75 років. Цікаві дані про Перемогу»

Дізнайся більше цікавих фактів про війну  від Українського національного інституту пам’яті в соціальних мережах молодіжного центру «Піпл.юа».

4 — 10 травня Віртуальний аудіо дайджест «Почерк війни»

Міні-відео з розповідями про листування солдат, які  писали з фронту, а їм відповідали з тилу їх рідні та близькі. Саме ці листи відображають людську щирість та справжні емоції. 18 листів  з фондової колекції Мелітопольського міського краєзнавчого музею будуть не лише показані, а й озвучені  у соціальних сторінках музею.

5 — 10 травня Виставка дитячих робіт «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього»

Учні дитячої художньої школи підготували віртуальну  виставку художніх робіт, на якій представлені малюнки, що передають  важливість  пам’яті та вшанування подій Другої світової війни.

5 — 10 травня Онлайн екскурсія «Мелітополь у Другій світовій війні»

Ми маємо можливість віртуально пройтись залами бойової слави мелітопольців Мелітопольського міського краєзнавчого музею та дізнатись про воїнів-визволителів, які боролися за інші міста України та пришвидшували перемогу. 

7 травня Покроковий відеомайстер-клас «Червоний мак – символ примирення»

Для того, аби виготовити символ пам’яті, не потрібно спеціальних умінь та матеріалів. Кожен охочий за допомогою фото-інструкції може власноруч зробити символ пам’яті — червоний мак. Долучайся!

8 — 11 травня Віртуальна виставка «Тема війни у дзеркалі сучасної української літератури»

Центральна міська бібліотека ім. М. Лермонтова показує  книги наших сучасників за останнє десятиріччя про події Другої світової. Найсучасніші книги про цю війну українських авторів, незвичні погляди та жанри.

9 травня Відео-подорож “Вахта Пам’яті” пам’ятними місцями Мелітопольщини

Відео робота, яка розповідає про пам’ятні місця Мелітопольщини, а саме про пам’ятники Другої світової війни та  події того часу. Запрошуємо всіх охочих переглянути відео, долучитись до пам’яті воєнних років та дізнатися більше про героїчне минуле нашого краю.

ЗАХОДИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

(більше інформації на сайті  miskyo-melit.at.ua)

4 — 9 травня Онлайн марафон «Очі солдатів молодих із фотографій дивляться старих»

У кожному домі є ці фото. Дістань їх, згадай імена. І пошепки скажи їм: «Вічна пам’ять, вона в наших серцях жива!» Розмісти фото родича — учасника Другої світової війни в соціальних мережах з позначкою #дякуємозаперемогу

4 — 10 травня Фото-, відеорепортажі минулих років «Саме тут живуть Герої»

Усі ми завжди в день Перемоги разом з ветеранами, бо це наше свято, наше життя, наша пошана. Знайди час, щоб згадати та вклонитися ветеранам Перемоги. Запрошуємо переглянути сторінки історії!

5 — 7 травня Святковий челендж «Вклоняємось Вам, бо пам’ятаємо»

Пісня, вірш, які йдуть від сердець онуків та правнуків, падають краплями добра, здоров’я, поваги  в  серце ветерана. Привітай їх з Перемогою в Другій світовій війні. Записуй відео з  привітанням та поширюй в соцмережах з позначкою #дякуємозаперемогу

7 травня Майстер-клас «Квітка пам’яті»

Червоний мак, приколотий до серця, — символ для всіх: ми пам’ятаємо!  Приєднайся до виготовлення символу Перемоги! Навчись сам та навчи друга. Заходь на сайт та роби разом з нами. Фото квітки розмісти в соціальних мережах з позначкою #дякуємозаперемогу

7 — 9 травня «Майстер-шеф»: приготування «солдатської каші»

Солдатська каша… У кожній її зернині – спогади про воєнну молодість, про друзів на полі бою, про надію повернутись скоріше до своїх рідних. Солдатську кашу сьогодні ми наповнюємо нашою повагою, пам’яттю  та любов’ю до всіх, хто приніс  Перемогу. Долучайся! Заходь на сайт.

* Слідкуй за оновленнями на сайтах! Посилання на інформацію про заходи будуть надані додатково