Презентована «Екологічна казка» шрифтом Брайля

25 лютого працівники дитячої бібліотеки «Мальвіна» разом з керівником та співзасновником громадської організації «Україно-Білоруське культурно-освітнє товариство «Сузір’я» Наталією Бернагою завітали до другокласників ЗОШ № 22 з презентацією незвичайної дитячої книжки.

Особливість презентованої книги — «Екологічні казки» Зелени Криж (Олени Крижановської), полягає в тому, що вона подає у казковій формі природничі наукові факти та поєднує друкований текст та шрифт Брайля.

Учні дізнались історію створення шрифту Брайля для людей з вадами зору. Бібліотекарі згадали багато прикладів відомих успішних людей, які, незважаючи на свою сліпоту, досягли великих успіхів у житті: грецький філософ Гомер, італійський співак Андреа Бочеллі, американський музикант Стіві Вандер. Вразила дітей і доля американської письменниці та громадської діячки Хелен Келлер. Вона втратила не тільки зір, але й і слух. Але це не завадило сліпоглухій дівчині не тільки навчитися читати та писати, але й чудово грати музику. Її називали однією з найзнаменитіших людей в Америці.

Діти спробували прочитати сторінки книги «Екологічні казки» своїми пальчиками та відчути всю складність читання таким шрифтом.

На жаль зараз книги видаються шрифтом Брайля в дуже малій кількості. Тому презентація цього видання – справжня подія,  адже такі книги необхідні для розвитку людей з особливими потребами.

Книга Зелени Криж «Екологічні казки», яку подарувала школі Наталія Бернага,  буде зберігатись у ресурсній кімнаті, де діти з вадами зору можуть з нею познайомитися.