Презентація тематичної виставки «Перша світова в об’єктиві німецького військового фотографа»

2 квітня 2021 року у виставковій залі Мелітопольського міського краєзнавчого музею відбулась презентація тематичної виставки «Перша світова в об’єктиві німецького військового фотографа» в контексті проекту «Візуальна історія Запорізького краю на поштових листівках початку ХХ століття». Координатори проекту: дослідник історії Запоріжжя краєзнавець Ігор Сергійович Павелко та історик Валерій Михайлович Стойчев.
Поштова листівка — це унікальний артефакт, в якому відображені практично всі явища тієї чи іншої епохи. 9 лютого 1918 року Центральна Рада підписала в Бресті договір, за яким Німеччина і її союзники визнали незалежність України і взяла на себе зобов’язання надати їй військову допомогу в обмін на поставки продовольчих товарів. Незабаром на територію України увійшли війська з Німеччини і Австро-Угорщини. Навесні (20 травня) 1918 року німецькі війська увійшли до Мелітополя. Ці події знайшли відображення у видових поштових листівках весни-осені 1918 року.
Основою виставки стали події Першої Світової війни: Румунський фронт 1917 — початку 1918 року, десантування німецьких військ з портів Румунії (Констанца, Браїла) до українських портів: Одеси, Севастополя, Ялти, Бердянська, Генічеська.
Матеріали виставки представлені з фондів Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» ЗОР, Мелітопольского міського краєзнавчого музею, приватних колекцій Запоріжжя, Луцька, Бердянську. Сюжетні зображення повсякдення життя населення Криму, Бердянську, Мелітополя, німецьких сіл Мелітопольського повіт (Гальбштадт, Дармштадт, Орлово, Альтенау, пришиб та шн.) представлені вперше.
Німецьким військовим фотографом зафіксовані унікальні події Першої Світової війни: в окопі на фронті, військовий парад у Мелітополі, повсякдення життя німецьких військових на території України, Запорізького краю.
Запрошуємо Вас завітати до Мелітопольського міського краєзнавчого музею та здійснити захоплюючу подорож у бурхливе минуле — відвідати виставку «Перша світова в об’єктиві німецького військового фотографа».