Презентація нової книжки Сергія Авдєєнка «Певец родного края»

У Центральній міській бібліотеці 10 лютого відбулась презентація нової книжки Сергія Авдєєнка «Певец родного края».

Ця книга продовжує розповідь про творчий шлях людей, що залишили свій слід у культурній історії міста Мелітополя та Таврійського краю. У книжці «Певец родного края» автор розповідає про життя та творчість  композитора, поета, диригента, педагога, заслуженого працівника культури України та почесного громадянина міста Мелітополя Леоніда Юлійовича Шермейстера. Леонід Юлійович є автором понад двадцяти пісень. Пісня «Вечірній Мелітополь» стала своєрідним гімном міста Мелітополя – його малої батьківщини.

У 1937 році Шермейстер почав писати й пісні – свій вірш про піонерський табір він поклав на мелодію «Песни о встречном» Дмитра Шостаковича, а до відкриття дитячої залізниці написав пісню «Пионерский паровоз» — вже на власну музику.

Більшість текстів пісень Леонід Юлійович написав сам. Це дозволило йому бути незалежним від інших поетів. Багато пісень він створив про рідний край.

1958 року Шермейстер створив хорову капелу «Таврія», з якою об’їздив багато міст Радянського Союзу. У Києві капелу нагородили великою Шевченківською медаллю, їй було присвоєно звання «Народна». У 1967 році Леонід Юлійович Шермейстер отримав звання «Заслужений працівник культури УРСР».

Під час заходу у виконанні бібліотекарів лунали вірші Леоніда Юлійовича Шермейстера. Розповідь про його життєвий і творчий шлях доповнювала мультимедійна презентація.

У читальній залі Центральної міської бібліотеки зібралися друзі, знайомі, колеги і шанувальники творчості Леоніда Юлійовича, вони поділилися з присутніми своїми спогадами.

З любов’ю та теплотою про свого колегу згадували:

  • ветеран культури, член Спілки краєзнавців Мелітопольщини Вілен Миколайович Усіков;
  • улюблений учень Леоніда Юлійовича Шермейстера – диригент, педагог Павло Іванович Костиць;
  • Заслужений працівник культури України, почесний громадянин м. Мелітополя — Катерина Пантелеївна Шишманова.

Найочікуванішим для гостей зустрічі став виступ самого автора, який розповів про історію створення книжки.

Всі присутні були вдячні Сергію Авдєєнку за можливість ще раз отримати задоволення від творчості Леоніда Юлійовича Шермейстера.

Завершилась творча зустріч автограф-сесією від Сергія Авдєєнка.