Презентація книги Сергія Авдєєнка «Искренняя песня Веры Кулешовой»

У Центральній міській бібліотеці 3 лютого відбулась презентація нової книги Сергія Авдєєнка «Искренняя песня Веры Кулешовой».

Сергій Іванович — український письменник, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки журналістів України з 1987 р. Пише українською та російською мовами. Стало доброю традицією, що час від часу Сергій Іванович радує своїх читачів новою книгою, що розповідає про наших земляків, які залишили свій слід в історії міста Мелітополя. В книжці «Искренняя песня Веры Кулешовой» він розповідає про життя та творчість мелітопольської поетеси, члена мелітопольського літоб’єднання Віри Кулешової. У представленому виданні Сергій Авдєєнко зібрав біографію, вірші та відомості про творчий шлях поетеси.

Перший вірш Віри Кулешової було опубліковано в газеті «Радянський степ» ще 1963 року. Пізніше були публікації в обласних газетах «Запорізька правда», «Индустриальное Запорожье», «Літературна Україна», у альманасі «Хортиця» та інших друкованих виданнях. Мелітопольський композитор Павло Костіц написав музику на вірші Віри Кулешової «Мы помним», «Я хочу наснитись тобі», «Дівоча пісня», «Любишь – не любишь».

У 1984 році на обласному конкурсі, присвяченому співробітникам внутрішніх справ, Віра Кулешова та композитор Олександр Нахімович отримали третю премію за «Песенку об инспекторе ГАИ».

Твори поетеси «Я живу в Мелитополе», «Ты цвети наш парк и живи», «Думок і почуттів сплетіння» увійшли в альманахи Мелітопольського міського літературного об’єднання.

Єдина маленька збірка поезій «Я не можу не співати» Віри Семенівни вийшла вже після її смерті в 2007 році. Таким чином члени міського літературного об’єднання вшанували пам’ять про неї.

Під час заходу лунали вірші Віри Кулешової у виконанні бібліотекарів. Розповідь про життєвий і творчий шлях поетеси доповнювала мультимедійна презентація.

У читальному залі зібралися рідні, друзі, знайомі, колеги і шанувальники творчості Віри Семенівни, вони поділилися з присутніми своїми спогадами. Зворушливим був виступ правнучки Віри Кулешової – Світлани, яка прочитала вірш, присвячений своїй відомій прабабусі. З теплотою й вдячністю про знану землячку згадували ветеран міжрайонної газети «Новий день» Тетяна Полухіна, мелітопольська поетеса Тетяна Савіна.

Найочікуванішим для гостей зустрічі став виступ самого автора, який розповів про історію створення книжки та про своє знайомство з Вірою Кулешовою.

Всі присутні були вдячні Сергію Авдєєнку за можливість ще раз отримати задоволення від поезії Віри Семенівни Кулешової.

Завершилась творча зустріч автограф-сесією від Сергія Авдєєнка.