Олександр Брянцев презентував нову книгу «Іван Богатир»

Велике захоплення у маленьких і дорослих читачів центральної дитячої бібліотеки «Мальвіна» викликала pop-up книга «Іван Богатир», яку було презентовано 24 січня.

На зустріч з учнями 4-Б класу початкової школи № 17 та вихованцями інтернату-ліцею «Гармонія» прийшли викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького Олександр та Ганна Брянцеви.

Про дивовижну книжку дітям розповів сам автор Олександр Брянцев. З маленькими читачами він поділився секретами створення такої книги: сцени, які планувалося зробити об’ємними, виконувалися вручну, потім переносилися на комп’ютер і доопрацьовувалися, на фінальній стадії малюнки розбивалися на деталі і друкувалися на одному аркуші.

Гість розповів, що кожен елемент вирізався спеціальним ножем, де були зроблені прогини, а потім всі частини фігур збиралися докупи. Іноді доводилося гарненько подумати, щоб отримати потрібний результат. Зате кожен хто бере книгу, відкриває і каже: «Вау!». Pop-up книга «Іван Богатир» не залишить байдужим жодного читача.

Книга виявляється багатошаровою: відкриваєш сторінку — ось пан розвалився в кріслі, а в кутку – сторінки з малюнками меншого розміру. У схожому ключі розкрита і зустріч богатиря з принцесою, а «кадр» з королівським замком добудовується деякими елементами, які приховані тут же в кишені.

У готовій книзі вийшло 7 великих і 18 маленьких об’ємних картинок, які включають понад 200 елементів. Це і герої казки: Іван — сільський син, який зміг перенести на плечах величезну «комору», пан, красуня-принцеса і злий Змій та різні «об’єкти»: королівська карета і замок, панська вітальня і кузня.

Олександр Брянцев як фахівець паперової інженерії, посилив всі конструкції, а Ганна Чемерис взяла на себе непросту роль художника-ілюстратора. Складно ілюструвати фігуру людини, яка складається з семи і більше окремих фрагментів, або будівлю, утворену великою кількістю елементів.

І спільними зусиллями книга «Іван-Богатир» набула незвичайного об’ємного казкового вигляду.

Хлопчики і дівчатка ставили багато запитань автору книги і цікавилися різними моментами її створення. Олександр Брянцев показав дітям ще декілька таких книжок з особистої колекції. Всі були у захваті!

Завершилась творча зустріч знайомством з чудовими книгами і фотосесією.