Мелітопольське товариство корейців України

Голова: Лі Йосип Сергійович

Адреса: 72312, м. Мелітополь, вул. Гетьманська (Леніна), 139/26

Офіс: 72319,  м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна (Дзержинського), 58/1

Контакти: 6-92-61, 067-611-06-89

Корейці — один з найдавніших народів Східної Азії, вони дуже релігійні, основні конфесії — це буддизм і християнство.

Легенда розповідає, що в 2333 році до н.е. богочоловік по імені Тангун заснував на Корейському півострові королівство Чосон. Корейці вважають цей рік датою народження нації.

Мелітопольський край багатонаціональний і один з представників нашого багатонаціонального міста — це корейці.

Всього корейців в місті налічується близько 118 чоловік.

Товариство корейської культури зареєстровано в 1993 році і протягом усього часу веде активну роботу з відродження національної культури, побуту, традицій. Незмінним керівником суспільства є авторитетна людина — Лі Йосип Сергійович.

Освіта

Сучасна корейська шкільна система включає в себе 6 років початкової школи, 3 роки в середній школі і ще 3 роки — у старшій. У більшості державних середніх шкіл учні старших класів зобов’язані носити уніформу. Програма міжнародної оцінки учнів визначила корейських школярів на цілком почесне 11-е місце, що значно вище, ніж у середньому по країнах ОЕСР. Але незважаючи на такі високі оцінки учнів на міжнародних тестах, корейська освітня система критикується за її акцент на пасивному навчанні та зазубривании.

Повага до старших

Незважаючи на що відбуваються останнім часом зміни, традиційна конфуціанська структура суспільних відносин все ще значною мірою визначає поведінку корейців. Вік і суспільне становище мають велике значення. Вважається, що молодші за віком або стоять нижче по суспільному положенню зобов’язані слідувати бажанням старших без заперечень. Тому в Кореї люди часто цікавляться віком, сімейним станом людини з тим, щоб визначити своє положення по відношенню до цієї людини. Ці питання задаються не з дозвільної цікавості. Втім, ви можете не відповідати на них, якщо не хочете.

Протягом декількох тисяч років своєї історії культура- корейського народу створила незвичайно багата різноманітність культурних традицій.

ОДЯГ для корейців — це не тільки те, чим покривають тіло. Приклад тому — традиційний корейський костюм під назвою ханбок.

Ханбок не тільки красивий, але і дивно практичний. Оскільки він зазвичай шиється з натуральних тканин, його цілком можна носити цілий рік. Наприклад, тканини з волокон рами або з пеньки добре пропускають повітря і влітку в такому одязі не жарко, навіть якщо вона закриває більшу частину тіла. Зимовий варіант ханбоке шиють із тканин, які добре зберігають тепло.

Традиційні будинки — мазанки, з дерев’яного остова (решітки), обкладеного каменями (які, через брак вапна, прив’язуються зазвичай солом’яними мотузками) і обмазаного глиною; дах солом’яний або черепичний. Внутрішнє приміщення маленьке; вікна виходять на двір і замість скла прикриті білою просаленной папером. На вулицю звернені тільки невеликі отвори для виходу диму з печей, які влаштовані або всередині приміщення, або (в багатих будинках і казенних будівлях) топляться зовні, внаслідок чого зовнішні стіни будинків зазвичай закопчені і вулиці під час топки печей заволакиваются димом.

У сучасних будинках в Кореї прийнято встановлювати обігрівається.

Корейська кухня

Корейська кухня відома у світі своїми чудовими маринадами — гострої морквою — сабзи.

Корейська кухня має багато спільного з японської. Так само переважає свинина, яйця, рис, соя, овочі, значне місце займають риба та продукти моря, для приготування страв використовується багато спецій. Важливе місце в раціоні корейців займає суп, без якого не обходиться майже жодна трапеза.

У традиційному костюмі корейців переважав білий колір, на відміну від китайського та японського. Одяг чоловіків складалася з сорочки, широких шароварів, панчіх і мотузкових або солом’яних черевиків; зверху халат, взимку на ваті. Волосся збиралися в пучок і пов’язувалися вгорі шишкою (у дітей і неодружених — носилися косою); на голову надягали іноді капелюх з полями з очерету, лакованої матерії і т. д. Жінки носили по кілька спідниць, рід корсета або широкого пояса і накидку на плечах, а взимку — ватяні халати; зачіска їх була схожа з китайською.