Громадська організація «Мелітопольське міське україно-грузинське товариство Сакартвело»

Голова: Деканоідзе Ольга Владиславівна

Адреса: 72309, м. Мелітополь, проспект Богдана Хмельницького, 51/42

Грузія — країна з давньою і багатою самобутньою культурою, витоки якої беруть початок у глибині тисячоліть. Культура Грузії давно перетнула національні кордони і вийшла на міжнародний рівень, тому що це надбання і спадщина всього людства.

Познайомитися з національною культурою, кухнею і традиціями Грузії та стати її частинкою, стало можливо в Мелітополі. У 2015 році вперше було створено україно-грузинське товариство «Сакартвело». Організатором і першим керівником товариства є Ольга Владиславівна Деканоїдзе. Ідея заснувати таке товариство виникла набагато раніше. В 2009 п’ятирічна Вероніка Деканоїдзе брала участь у фестивалі національних культур «Коло друзів» представляючи грузинську культуру піснею «Сакартвело» грузинською мовою. У всіх учасників були глядачі та підтримка з їх національно-культурних товариств, а у маленької грузинки тільки її сім’я. Організація створена з метою зберегти і розвивати грузинські національно-культурні цінності. Відродити грузинську культуру, традиції, історію, формувати творчий потенціал молоді з метою її самореалізації, вивчення грузинської мови, спілкування з іншими народами України та зарубіжжя. Члени товариства беруть активну участь у загальноміських заходах і громадських справах. Товариство об’єднує грузинські родини й усіх, хто захоплений грузинської культурою, традиціями, мовою, національною кухнею.

Товариство «Сакартвело» має свій офіс в міському Центрі національних культур. Організація тільки на початку свого розвитку, але має багато ідей, планів, ініціатив та пекуче бажання брати активну участь у житті сучасного суспільства, допомагати людям розкривати їх таланти і ставати щасливішими.

Хто не пам’ятає своє коріння, у того немає майбутнього.