21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року «… з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Революція Гідності залишила глибокий визначальний слід в новітній історії України.. Її ідеали, надії й рішення сприяли відродженню цінностей свободи і гідності, переосмисленню свого призначення, розпочали та продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

Можна впевнено сказати, що за кілька місяців Євромайдану ментальність українців змінилася більше, ніж за 22 роки незалежності. Революція відбулась не лише в політичному житті країни. В першу чергу, вона відбулась в нас самих, у нашій свідомості. «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну» – ось в чому істина!